Единствената най-добра стратегия за лозарството
Wiki Article
С какъв избор на фрези и култиватори може да се започне, за да се спаси теренът и от ерозията
Лозата не прави изключение. Времето за стареене при нея варира значително в зависимост от сорта и начина на отглеждане, въпреки че възрастта й на годност се изчислява според биолозите и до стотици години.
Важно е да се знае, че последния етап от ферментацията е преобразуване в оцетна киселина, като процесът не може да се обърне.
Там където опасността от измръзване е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.
Двата начина за присаждане на зелено са обикновена копулация и на разцеп.
Празник „ЕКО кошница, моля!“ събира в Елхово производители, преработватели и любители на чистите местни храни
Това води до трудна превенция на болестите особено през лятото, до прекомерно слънчево огряване и създаване на неблагоприятни условия за узряване на гроздето.
Калемът се поставя на подложката, като се стремите отрезите да се припокрият, и двете части се фиксират с памучен конец без да се стяга излишно. Добър показател за успешността на операцията е появата на влага върху калема, което показва, че резникът успешно е получил хранителни вещества от подложката. Обикновено за окончателното прихващане на калема са необходими две седмици.
Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:
е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.
Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...
Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние с подходящи тревни смеси, тогава борбата с плевелите се извършва с косене.
Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.
Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта лозя се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.